Sezonski obrt-da li se za određenu djelatnost može otvoriti obrt kao sezonski obrt -način i uvjeti za sezonsko obavljanje obrta?

Obrt se može obavljati i sezonski i to najdulje devet mjeseci unutar jedne kalendarske godine

Osobe koje sezonski obavljaju obrt, u vrijeme trajanja sezonskog obavljanja obrta, uspostavljaju svojstvo osiguranika (prednost je što se samo za to razdoblje plaćaju doprinosi za zdravstveno i mirovinsko osiguranje).

Sezonsko obavljanje obrta trajno se upisuje u OBRTNI registar, pa je prednost ovoga načina obavljanja obrta da upisom vremena u kojem se on obavlja nije potrebno svake godine iznova prijavljivati obavljanje djelatnosti obrta.

Komorski doprinos OBRTNIK je dužan plaćati Hrvatskoj obrtničkoj komori cijelu kalendarsku godinu.